Niedziela, 28 czerwca 2026
Imieniny: Ireneusz, Leon, Florentyna

Niedzielna awaria na Dolinkach: prąd zniknął, a z nim problemy z wodą

Niedzielne przedpołudnie na gorzowskim os. Dolinki upłynęło wielu mieszkańcom pod znakiem nagłej przerwy w dostawach energii. Zgłoszenia zaczęły napływać od osób z rejonu ul. Widok oraz okolic skrzyżowania ul. marsz. Józefa Piłsudskiego z ul. Franciszka Walczaka. W praktyce brak prądu szybko przełożył się też na kłopoty z wodą w kranach.

W niedzielę 28 czerwca po godz. 11 doszło do awarii zasilania na os. Dolinki. Według informacji przekazanych przez Enea Operator usuwanie usterki ma zakończyć się najpóźniej do godz. 14. W czasie przerwy część mieszkańców została odcięta nie tylko od energii elektrycznej, ale również od wody.

W mieście nie ma prądu od 25 minut. Przynajmniej na Widoku i w okolicach

Piotr, czytelnik

Czy wiadomo Wam coś o awarii sieci elektrycznej i wodociągowej przy ulicy Piłsudskiego w rejonie skrzyżowania z Walczaka?

Paweł, czytelnik

Gdzie zabrakło prądu? Enea Operator wskazuje konkretne adresy

Enea Operator opublikował listę punktów, w których odnotowano brak zasilania. Zgłoszenia obejmują zarówno bloki i budynki mieszkalne, jak i część infrastruktury towarzyszącej (m.in. garaże).

  • ul. Chmielna: 1, 11, 2, 3, 4, 5, 7
  • ul. Franciszka Walczaka: 11, 13, 13A, 13B, 15A, 15B, 15C, 15D, 15E, 15F
  • ul. Góra Powstańców: 11, 13, 15, 9
  • ul. marsz. Józefa Piłsudskiego: 1A, 1B, 2, 4
  • ul. Nowa: 1, 10, 11, 12, 14, 16, 18, 1A, 1A-C, 1B, 1C, 2, 20, 22, 24, 26, 28, 4, 5, 6, 6A, 6B, 6C, 7, 8, 8A, 8B, 8C, 9, 9A
  • ul. Skromna: 1, 10, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
  • ul. Widok: 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 186, 19, 1A, 2, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 3, 35, 4, 5, 6, 6-10, 7, 8, 9, G-25, G-53, G-64, G:115/949, GARAŻ
  • ul. Władysława Jagiełły: 13A, 13B
  • ul. Wojciecha Głowackiego: 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 9

Wśród mieszkańców pojawiały się informacje o odczuwalnych skutkach awarii także w najbliższym sąsiedztwie tych ulic, szczególnie na os. Dolinki.

Brak prądu uderzył w wodociągi. PWiK: zakłócenie pracy stacji pomp

Przerwa w dostawach energii nie pozostała bez wpływu na system wodociągowy. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie poinformowało, że brak zasilania spowodował zakłócenia w działaniu stacji pomp, co przełożyło się na możliwe chwilowe przerwy lub spadki ciśnienia w sieci.

W związku z brakiem zasilania, nastąpiło zakłócenie w pracy naszej stacji pomp

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie

PWiK wskazuje, że ewentualne problemy z wodą mogą dotyczyć nie tylko rejonu os. Dolinki, ale też os. Górczyn w Gorzowie, a ponadto miejscowości: Różanki, Wawrów, Janczewo, Wojcieszyce i Gralewo.

W tej chwili trwa napełnianie rurociągu

PWiK

Służby zapowiadają przywrócenie standardowej pracy wraz z usunięciem awarii energetycznej i ustabilizowaniem pracy pomp. Enea Operator deklaruje, że usterka ma zostać opanowana najpóźniej do godz. 14.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
MW

Marek Wyrzykowski

Kieruje redakcją 24 Gorzów Wielkopolski, stawiając na rzetelność, kontekst i sprawy ważne dla mieszkańców.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!