Niedzielna awaria na Dolinkach: prąd zniknął, a z nim problemy z wodą
Niedzielne przedpołudnie na gorzowskim os. Dolinki upłynęło wielu mieszkańcom pod znakiem nagłej przerwy w dostawach energii. Zgłoszenia zaczęły napływać od osób z rejonu ul. Widok oraz okolic skrzyżowania ul. marsz. Józefa Piłsudskiego z ul. Franciszka Walczaka. W praktyce brak prądu szybko przełożył się też na kłopoty z wodą w kranach.
W niedzielę 28 czerwca po godz. 11 doszło do awarii zasilania na os. Dolinki. Według informacji przekazanych przez Enea Operator usuwanie usterki ma zakończyć się najpóźniej do godz. 14. W czasie przerwy część mieszkańców została odcięta nie tylko od energii elektrycznej, ale również od wody.
W mieście nie ma prądu od 25 minut. Przynajmniej na Widoku i w okolicach
Piotr, czytelnik
Czy wiadomo Wam coś o awarii sieci elektrycznej i wodociągowej przy ulicy Piłsudskiego w rejonie skrzyżowania z Walczaka?
Paweł, czytelnik
Gdzie zabrakło prądu? Enea Operator wskazuje konkretne adresy
Enea Operator opublikował listę punktów, w których odnotowano brak zasilania. Zgłoszenia obejmują zarówno bloki i budynki mieszkalne, jak i część infrastruktury towarzyszącej (m.in. garaże).
- ul. Chmielna: 1, 11, 2, 3, 4, 5, 7
- ul. Franciszka Walczaka: 11, 13, 13A, 13B, 15A, 15B, 15C, 15D, 15E, 15F
- ul. Góra Powstańców: 11, 13, 15, 9
- ul. marsz. Józefa Piłsudskiego: 1A, 1B, 2, 4
- ul. Nowa: 1, 10, 11, 12, 14, 16, 18, 1A, 1A-C, 1B, 1C, 2, 20, 22, 24, 26, 28, 4, 5, 6, 6A, 6B, 6C, 7, 8, 8A, 8B, 8C, 9, 9A
- ul. Skromna: 1, 10, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
- ul. Widok: 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 186, 19, 1A, 2, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 3, 35, 4, 5, 6, 6-10, 7, 8, 9, G-25, G-53, G-64, G:115/949, GARAŻ
- ul. Władysława Jagiełły: 13A, 13B
- ul. Wojciecha Głowackiego: 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 9
Wśród mieszkańców pojawiały się informacje o odczuwalnych skutkach awarii także w najbliższym sąsiedztwie tych ulic, szczególnie na os. Dolinki.
Brak prądu uderzył w wodociągi. PWiK: zakłócenie pracy stacji pomp
Przerwa w dostawach energii nie pozostała bez wpływu na system wodociągowy. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie poinformowało, że brak zasilania spowodował zakłócenia w działaniu stacji pomp, co przełożyło się na możliwe chwilowe przerwy lub spadki ciśnienia w sieci.
W związku z brakiem zasilania, nastąpiło zakłócenie w pracy naszej stacji pomp
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie
PWiK wskazuje, że ewentualne problemy z wodą mogą dotyczyć nie tylko rejonu os. Dolinki, ale też os. Górczyn w Gorzowie, a ponadto miejscowości: Różanki, Wawrów, Janczewo, Wojcieszyce i Gralewo.
W tej chwili trwa napełnianie rurociągu
PWiK
Służby zapowiadają przywrócenie standardowej pracy wraz z usunięciem awarii energetycznej i ustabilizowaniem pracy pomp. Enea Operator deklaruje, że usterka ma zostać opanowana najpóźniej do godz. 14.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!