Aspirant Rafał Dębczyński z Gorzowa Wielkopolskiego zdobył III miejsce w Mistrzostwach Policji w Tenisie Stołowym
Aspirant Rafał Dębczyński z Gorzowa Wielkopolskiego zdobył III miejsce w Mistrzostwach Policji w Tenisie Stołowym.
Aspirant Rafał Dębczyński z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim wywalczył wysokie, trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Policji w Tenisie Stołowym, które rozegrano w Stargardzie w dniach 19–21 czerwca. Funkcjonariusz od wielu lat uprawia ten sport, lecz po raz pierwszy wystąpił przeciwko mundurowym z całego kraju. Poziom rywalizacji był wysoki, ponieważ w stawce były osoby związane z różnymi szczeblami ligowymi.
W turnieju Rafał Dębczyński nie przegrał więcej niż jeden pojedynek w fazie grupowej, co pozwoliło mu awansować do półfinału. Kolejne pojedynki układały się dla niego znakomicie. W walce o finał miał być bardzo blisko, lecz tym razem zabrakło odrobiny szczęścia. W meczu o brąz spotkał się z rywalem z Krakowa, z którym wcześniej przegrał w początkowej fazie turnieju, i tym razem zrewanżował się, zdobywając brązowy medal w kraju.
Funkcjonariusz od ponad 20 lat związany jest z tenisem stołowym. Do tej pory gra w klubie z Janczewa. Indywidualnie startuje w lokalnych turniejach, bo tenis stołowy to dla niego nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim pasja.
Źródło: policja.gov.pl