11 zastępów straży walczyło z ogniem przy ul. Strażackiej. Spłonął stóg słomy
Płomienie i kłęby dymu postawiły na nogi strażaków w środku dnia. W środę 24 czerwca przy ul. Strażackiej w Gorzowie doszło do pożaru stogu słomy. Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego gorzowskiej straży pożarnej o godz. 12.57, a na miejsce skierowano znaczące siły.
Łącznie do działań wysłano 11 zastępów straży pożarnej. Ogień objął stóg ze słomą o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Strażacy skupili się nie tylko na opanowaniu pożaru, ale też na zabezpieczeniu najbliższego otoczenia, by płomienie nie przeniosły się na kolejne składowane materiały.
Stóg z kiszonką uratowany, trwa dogaszanie
Jak przekazują służby, w pobliżu znajdował się sąsiedni stóg z kiszonką. Kluczowe było odcięcie ognia i schłodzenie materiału, aby nie dopuścić do dalszego rozprzestrzenienia pożaru.
„Doszło do pożaru stogu ze słomą o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Udało się obronić przed ogniem sąsiedni stóg z kiszonką. Cały czas trwa akcja gaśnicza, trwa przelewanie słomy wodą”.
Karol Brzozowski, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej
Działania na miejscu, poza samym gaszeniem, obejmują przede wszystkim dogaszanie i dokładne przelewanie słomy wodą. To etap konieczny przy tego typu pożarach - rozgrzany materiał może tlić się wewnątrz i ponownie zapalić, jeśli nie zostanie odpowiednio schłodzony.
Najważniejsze informacje z akcji
- Do zgłoszenia doszło w środę 24 czerwca o godz. 12.57.
- Pożar miał miejsce przy ul. Strażackiej w Gorzowie.
- Na miejsce zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej.
- Ogień objął stóg słomy o powierzchni około 100 metrów kwadratowych.
- Uratowano sąsiedni stóg z kiszonką; trwa przelewanie słomy wodą.
Służby apelują, by w czasie działań ratowniczych zachować ostrożność w rejonie akcji i nie utrudniać pracy strażakom. Akcja gaśnicza nadal trwa.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!